روشنایی مرغداری

روشنایی مرغداری ۱۳۹۷/۴/۲۱ ۱۱:۵۶:۵۲

شرکت طیف با توجه به افزایش روزافزون بهای انرژی مصرفی در مرغداری ها اقدام به طراحی و ساخت نوعی لامپ روشنایی مرغداری ال ای دی کم مصرف با قابلیتهای فراوان نموده است.

مزایای استفاده از روشنایی های مرغداری ال ای دی به شرح زیر است:

  1. عمر مفید بالا ( حدود ۵۰۰۰۰ ساعت ):

   لامپ هایLED با در نظر گرفتن طول عمر مفیدشان در صورتیکه به درستی راه اندازی شوند تا ۵۰۰۰۰ ساعت کار می‌کنند که این به معنی ۵ سال عمر مفید با ۲۴ ساعت کار در شبانه روز است و در صورت کاهش ساعات کاری این زمان افزایش می یابد .

  2. تعمیرات آسان و کم هزینه:

   سیستم های LED با توجه به نوع کارکرد به صورت مجتمع مورد استفاده قرار میگیرند . و این بدین معناست که در صورت معیوب شدن یکی از المانها می توان با صرف هزینه اندکی آن را تعویض نمود و به بقیه سیستم آسیبی وارد نمی‌شود .

  3. سبک ، کم حجم و عدم حساسیت به ضربه و لرزش ، گرد و غبار و رطوبت:

   اکثر سیستمهای روشنایی به دلیل ایجاد حرارت و همچنین تولید طیفهای نوری نامناسب همچون ماورابنفش ، حشرات را به سمت خود جلب میکنند . و یا در اثر حرارت تولید شده توسط روشنایی حشرات به سطح لامپ می چسبند و همین مساله موجب جذب بیش از پیش گرد و غبار و در نیجه کدورت سطح روشنایی می شود و کاهش راندمان لامپ را در پی دارد . همچنین این سیستم مشکل عمده روشنایی های معمولی را که حساسیت به ضربه و یا حتی تغییر ناگهانی دما می باشد را ندارند چرا که در بدنه آن به جای شیشه از پلاستیک و آلومینیوم استفاده شده .

  4. هزینه اولیه پایین نسبت به دیگر سیستم های ال ای دی:

   در صورتیکه قیمت روشنایی مرغداری ال ای دی کم مصرف را با دیگر روشنایی های موجود مقایسه کنیم خواهیم دید که اگر قابلیت کنترل مورد نظر ما را داشته باشند از هزینه های سنگینتری نیز برخوردار می باشند .

  5. کاربری و استفاده آسان:

   این سیستم تنها با یک ولوم به سادگی قابل استفاده بوده و نیاز به کاربر با سطح دانش خاصی ندارد . همچنین می‌توان برای راحتی امور سالنداری امکاناتی نظیر شمارنده تولید روزانه ،ساعت و تاریخ و یا تایمرخاموش و روشن شدن را به این سیستم افزود .

  6. اجرا و نصب آسان:

    برای این مدل از روشنایی ها نیاز به سیم کشی اضافه و یا تغییر تاسیسات برقی نمی باشد و با استفاده از امکانات موجود و سیم کشی قبلی می توان از این سیستم استفاده نمود.

  7. شباهت زیاد به لامپهای روشنایی معمولی:تجربه نشان داده که در صورت تغییر سیستم روشنایی از اواسط دوره جوجه ریزی و برداشت محصول برای طیور مشکلاتی ایجاد شده و به طبع آن کاهش محصول به وجود آمده که دلیل اصلی آن تغییر در نوع و شکل روشنایی است . این نوع از لامپهای LED به دلیل شباهت زیاد چه از حیث نوع نور و چه از حیث شکل ظاهری این مشکل را برطرف نموده اند .

  8. ضد سرقت:غیر قابل استفاده بودن در محل دیگر در صورت استفاده بدون سیستم راه انداز که سبب جلوگیری از سرقت می شود .

   یکی دیگر از دلایل عدم تمایل به استفاده از روشنایی های LED قیمت بالای آن و جلوگیری از سرقت است که در این روشنایی ها این مشکل با توجه به عدم کارآیی لامپ ها بدون سیستم کنترل معمولاً تکرار سرقت اتفاق نمی‌افتد چرا که در صورت اتصال سیستم به برق شهر لامپ روشن نخواهد شد .

  9. کاهش هزینه های نگهداری شبکه توزیع: در روشنایی های LED به دلیل کاهش مصرف انرژی و پایین بودن جریان مصرفی طول عمر شبکه توزیع داخلی مجتمع افزایش می یابد و این خود به کاهش هزینه انرژی مصرفی کمک می‌کند که این نکته معمولا از دید مدیران به دلیل نداشتن دید فنی لازم پنهان میماند

جنس و نوع بدنه :بدنه روشنایی مرغداری ال ای دی کم مصرف به صورت چند قسمتی و با قابلیت باز و بسته شدن و از مواد مختلف که هرکدام مناسب محل مورد نظر می‌باشد است که همین امر موجب شده به راحتی بتوان محصول را تعمیر و بازیابی نمود.

هیت سینک :قسمت اصلی بدنه سینک آلومینیومی بوده که از آلومینیوم AL110 می‌باشد و سطح خنک کننده مورد نیاز را فراهم می‌آورد.

PCB :یکی از مهمترین قسمتهای بدنه که مدار الکترونیکی اتصال LED ها بر روی آن قرار دارد PCB می‌باشد . جنس این قسمت با توجه به اینکه LEDها از نوع پاور هستند و نیاز به خنک کنندگی دارند باید از نوع آلومینیوم باشد تا عمل انتقال حرارت به هیت سینک را خوبی انجام دهد . در غیر اینصورت تجمع حرارت در داخل ال ای دی ها سبب کاهش طول عمر آن می‌شود .

حباب :وظیفه افزایش زاویه تابش نور را برعهده دارد و از جنس پلاستیک مقاوم در برابر حرارت بوده و به حالت سندبلاست (گردی) ساخته شده تا نور را در تمام جهات پخش نماید و از پخش نور به صورت یکطرفه جلوگیری نماید.

سرپیچ :خود شامل دو قسمت است یک قسمت پلاستیکی و یک قسمت فلزی . ساخته شده مطابق با استاندارد E27 که همانند لامپهای رشته ای و کم مصرف می‌باشد.

سفارش دهید